ZNAČENÍ ALU KOL

Potřebujete poradit co znamenají čísla a zkratky na alu kolech ? Nevíte kde hledat ten správný údaj pro vyplnění formuláře ? Pokusíme se Vám pomoc najít to co hledáte....

Co znamenají zkratky a názvy na alu kolech ? Kde je hledat ?


ET

Označení ET je uvedené na zadní straně disku ve tvaru : ET a dvě čísla například ET35. Co znamená a jaký má význam nechceme zbytečně popisovat. Prostě jen opiště .)

Rozměry alu kol 

Rozměry alu kol jsou vždy uvedené na zadní straně alu kol. Je zde uvedena šíře a průměr alu kola. Například - 9,5Jx19 H2 znamená, že alu kolo je 9,5 palce široké a má 19 palců v průměru. Do formuláře tedy k rozměru alu kola, nebo ocelového disku, stačí napsat : 9,5x19.

KBA číslo 

Většina homologovaných alu kol vyrobených v EU, která mají homologaci TUV a mají přidělené KBA číslo mají KBA číslo uvedené na čelní straně alu kola a to ve tvaru KBA a pět čísel. Například KBA52106. Pokud KBA číslo není uvedeno na čelní straně může se jednat o alu kola a) staršího data výroby b) originální alu kola c) alu kola, která nemají žádnou homologaci.

Výrobce a model alu kol

Obecně je označení výrobce již na středové pokličce alu kola. Většinou se jedná o název, nebo logo výrobce. Výrobce také svůj název, nebo logo uvádí na zadní stranu alu kola - většinou do paprsků alu kola. U originálních alu kol je to název automobilky například : AUDI, BMW, FORD. Pokud alu kola nejsou originální a jsou výrobky renomované firmy, je tam uveden název této společnosti - například: CMS, BORBET, BBS atd .. Typ - model alu kola zjistíte podle tvaru alu kola. Doporučujeme použít vyhledávač Google.


Pokud potřebujete i tak opět Vám rádi pomůžeme - 608 44 55 11