Časté dotazy na typové listy
Zde jsou Vaše nejčastější dotazy ohledně typových listů. Máte jiné dotazy ohledně vystavení typového listu ?   Potřebujete okamžitou odpověd ? Jsme tu pro Vás denně od 08.00-20:00 h  - volejte 608 44 55 11.

Jak získám typový list ?

Snadno. Typový list Vám vystavíme na základě vyplněného formuláře na našem webu v sekci "Objednat typový list".

Platnost typového listu

Platnost typového listu je časově neomezená. Typový list si tak můžete objednat a ponechat do Vaší návštěvy na STK. Typový list můžete také darovat jako "dárek". Je však nutné brát na vědomí, že typový list se vystavuje na konkrétní typ vozu a nelze jej použít na jiný vůz, nebo alu kola.

Rozměry pneumatik v typovém listu

Do typového listu zapisujeme všechny rozměry pneumatik, které jsou uvedeny v homologaci vztahující se k danému typu vozidla a alu kol. V typovém listu tak můžete mít k jednomu rozměru alu kol uvedeno několik rozměrů pneumatik. Znovu zdůrazňujeme, že další alternativní rozměry pneumatik musejí být uvedeny v homologaci ! Pak je automaticky zapisujeme jako další alternativu do typového listu - bez dalších příplatků. Pro některé vozy jsou běžné i rozdílné šířky pneumatik pro přední a zadní nápravu. I tyto rozdílné šířky a jejich varianty samozřejmě zapisujeme do typového listu.


Co mám udělat po získání typového listu ?

Navštívit STK - stanici technické kontroly s typovým listem, vozidlem a disky na které se vztahuje typový list. Kontrolní technik typu "K" - zaměstnanec STK prověří a potvrdí shodu alu kol a pneumatik s daným typem vozu a typovým listem. Tato shoda bude potvrzena razítkem do námi zaslaného typového listu.

Je to vše ?

Bohužel ne. S potvrzeným typovým listem z STK musíte na magistrát kdekoliv v ČR, kde Vám provedou samotný zápis do velkého technického průkazu.

Za jak dlouho dostanu typový list ?

Po vyplnění formuláře zasíláme typový list nejpozději do 48h v pracovní dny poštou , jako cenné psaní doporučeně na Vaší adresu. Typový list je také možno vyzvednout osobně po předchozí domluvě.

Kolik to bude stát ?

Vystavení typového listu včetně veškeré potřebné dokumentace a poštovného stojí 2 420,-Kč. Tuto částku zaplatíte při převzetí typového listu. Garantujeme 100% profesionální službu, všichni naši zákazníci byli s naší službou a pomocí spokojeni. Opravdu všichni .....