ZÁPIS ALU KOL DO TECHNICKÉHO PRŮKAZU

Jak zapsat další rozměr alu kol a pneumatik do technického průkazu ? Zde Vám sdělíme pár informací, jak legálně zapsat další rozměry alu kol do technického průkazu a zda je to vůbec nutné. Pomáháme řidičům.

                   Zápis alu kol do technického průkazu TP

Obecně platí, že lze používat na automobilu pouze taková alu kola  a pneumatiky, která jsou jednak homologována pro určitý typ vozu a jejich rozměry jsou zapsány ve velkém technickém průkazu. Pokud tak není, vůz neprodejne technickou kontolou a v případě havarie pojišťovny nehradí škodu. Případně při silniční kontrole může být zadržen technický průkaz.

Pokud si tedy chcete koupit nová, nebo použitá alu kola, měli by jste se předem informovat u prodejce, zda uvedená alu kola mají homologaci pro Váš vůz. Velký výběr homologovaných alu kol, která lze bezpečně používat například koupíte na  www.alukola-pneumatiky.cz

Homologovaná alu kola lze do technického průkazu zapsat na základě vystavení : a) typového listu , nebo  b) prohlášení autorizovaného dovozce. Základní rozdíl je, že typový list se vystavuje pro alu kola, která mají KBA číslo. Pro alu kola, která nemají KBA číslo, ale mají TUV posudek lze vystavit právě zmíněné prohlášení autorizovaného dovozce.

Na základě těchto dokumentů lze dopsat další rozměr alu kol do technického průkazu.


Pomáháme řidičům se zápisem alu kol a pneumatik do technického průkazu


Infolinka

Naší info linku můžete využít NONSTOP každý den. Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy. Volejte 608 44 55 11.

Alu kola s typovým listem

Všichni naši zákazníci byli spokojení s naší pomocí. Zeptejte se profesionálů, jak správně používat alu kola.

Technická kontrola bez starostí

Správně vyplněné dokumenty pro zápis alu kol do technického průkazu zaručují technickou kontrolu bez problémů.