Značení alu kol - FAQ

     Značení alu kol - FAQ

18.11.2019

Značení alu kol - FAQ

Co znamenají zkratky a názvy na alu kolech ? Kde je hledat ?

Výrobce alu kol

Obecně je označení výrobce již na středové pokličce alu kola. Většinou se jedná o název, nebo logo výrobce. Výrobce také svůj název, nebo logo uvádí na zadní stranu alu kola - většinou do paprsků alu kola. U originálních alu kol je to název automobilky například : AUDI, BMW, FORD. Pokud alu kola nejsou originální a jsou výrobky renomované firmy, je tam uveden název této společnosti. Napříkla . CMS, BORBET, BBS atd ..

KBA číslo

Většina homologovaných alu kol vyrobených v EU, která mají homologaci TUV a mají přidělené KBA číslo mají KBA číslo uvedené na čelní straně alu kola a to ve tvaru KBA a pět čísel. Například KBA52106. Pokud KBA číslo není uvedeno na čelní straně může se jednat o alu alu kola a) strašího data výroby  b) originální alu kola  c) alu kola která nemají žádnou homologaci. 

Rozměry alu kol

Rozměry alu kol jsou vždy uvedené na zadní straně alu kol. Je zde uvedena šíře a průměr alu kola. Například  - viz obrázek : 9,5Jx19 H2 znamená, že alu kolo je 9,5 palce široké a má 19 palců v průměru. Do formuláže tedy k rozměru alu kola, nebo ocelového disku stačí napsat : 9,5x19.

ET

Označení ET je uvedené na zadní straně disku ve tvaru : ET a dvě čísla například ET35. Co znamená a jaký má význam nechceme zbytečně popisovat. Prostě jej jen opiště .)